Ciekawostki

  • Enter Your Title

Czy wiesz jak Messi rozpoczął swoją karierę?

Date: Czerwiec 23, 2014 Author: admin Categories: Ciekawostki

Do aktualności - Messi

Lionel Messi urodził się 24 czerwca 1987 roku w argentyńskiej miejscowości Rosario. Jest uważany za największy talent światowego futbolu. Napastnik swoją karierę piłkarską rozpoczął bardzo szybko. W wieku zaledwie 5 lat uczęszczał już na treningi w klubie swojego ojca.

Następnie przeniósł się do miejscowego  Newell’s Old Boys,  gdzie w piłkę pogrywał też jego brat. Messi w klubie prezentował się bardzo dobrze, nic dziwnego więc, że zainteresowało się nim River Plate Buenos Aires. Na testach medycznych, tuż przed przeprowadzką do klubu, wykryto u Messiego brak hormonów niezbędnych dla prawidłowego rozwoju piłkarza. River Plate ostatecznie nie zdecydowało się na sprowadzenie młodego Leo – poskąpiło 900$ za jego miesięczne rachunki medyczne.

Na wyleczenie dolegliwości nie było stać ani rodziny Messiego, ani jego najbliższych przyjaciół. Pomocną dłoń ku Lionelowi wyciągnęła Barcelona, która najpierw sprawdziła umiejętności gracza, ściągając go do siebie w 2000 roku.

Okazały się one niebywałe, więc Blaugrana postanowiła wesprzeć finansowo Argentyńczyka, by wyleczyć niedoskonałości zawarte w jego organizmie. Pierwszy kontrakt Messiego został podpisany na… serwetce. Dyrektor sportowy Barcy Carles Rexach tak bardzo chciał mieć w swojej drużynie młodego Leo, że nawet nie przejął się brakiem papieru. Z perspektywy czasu wiemy, ze decyzja o pomocy zarządu Barcy dla napastnika okazała się jak najbardziej trafna. Obecnie Messi jest najlepszym strzelcem w historii tego klubu.

Ciekawostka: Dwóch kuzynów Messiego - Emanuel i Maxi Biancucchi również profesjonalnie uprawiają piłkę nożną. Jednak mimo świetnych genów, nigdy nie zagrali na poziomie pierwszoligowym.